SKI AKADEMIE BRNO je lyžařský oddíl a tréninková skupina, která nabízí zájemcům o závodní formu sjezdového lyžování profesionální přístup s využitím nejnovějších poznatků a zkušeností z mnohaletého trenérského působení v reprezentačním družstvu ČR a na závodech SP, MS a OH.

SKI AKADEMIE BRNO zajišťuje komplexní sportovní přípravu sportovců všech věkových kategorií během celého ročního tréninkového cyklu s důrazem na rozvoj těch pohybových schopností a dovedností, jejichž rozvoj je v daných věkových obdobích nejefektivnější. Všestrannou pohybovou přípravu považujeme za nejlepší základ pro každého sportovce, lyžaře obzvlášť.

Zaměřujeme se především na kategorie přípravka, předžáci, žáci a junioři.

Naše geografická poloha sjezdovému lyžování příliš nepřeje, ale ze svých mnohaletých zkušeností jsem přesvědčen, že profesionálním přístupem a systematickou prací s důrazem na podstatná specifika alpských disciplín jsme schopni konkurovat závodníkům z oblastí, kde má sjezdové lyžování mnohaletou tradici, zázemí a ideální podmínky.

Základem našeho tréninku je obří slalom, který považujeme za základní lyžařskou disciplínu, z které vycházejí ostatní disciplíny sjezdového lyžování. Velkou pozornost věnujeme volné jízdě a speciálním průpravným cvičením. Samozřejmě se věnujeme také tréninku slalomu a doplňkově také tréninku SG.

Stejně tak jako trénink v bránách považujeme za důležité, aby děti/závodníci byli schopni lyžovat v hlubokém sněhu, neupraveném terénu nebo se jen tak bavili lyžováním mimo upravené sjezdovky – chtěli bychom u dětí vytvořit kladný vztah k horám a lyžování, aby se na hory těšili a aby nebylo lyžování pouze honba za závody, body…..

Při plánování lyžařských tréninků se snažíme maximálně využít víkendů a volných dnů tak, aby se závodníci mohli plnohodnotně věnovat svým studijním povinnostem. Lyžařskou tréninkovou základnou je pro naši skupinu Kaunertal/Pitztal (jaro, podzim), Hinterstoder (zima, jaro) a pro tréninky v odpoledních hodinách během týdne areály v okolí Brna
(do 1 hod).

Search